Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-12, 13-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Štítky blogu
Nepropásněte novinky, akce a slevy!

Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.

Brikety a pelety Vám dovezeme

nákladním autem s hydraulickým čelem a elektrickým paletovým vozíkem (až 4 tuny). Jsme schopni Vám dovézt až 4 tuny dřevěných briket nebo pelet přímo na Vámi určené zpevněné místo u vás doma. Elektrickým paletovým vozíkem Vám ušetříme fyzicky náročnou práci. Cena je 20 Kč/Km. Celková cena dopravy je závislá na vytížení nákladního auta a odvozní vzdálenosti (vozíme již od 200 Kč za paletu).  

 

 

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Elektromobily elBlesk
  4. Jezděte 20 let zadarmo a pomáhejte tím naší planetě!

Jezděte 20 let zadarmo a pomáhejte tím naší planetě!

elBlesk - ZEMI (Zero EMIssions = bez emisi) je koncept 100% bezemisní dopravy. Ano, s elBleskem můžete jezdit skutečně 100% bez emisi CO2 a navíc za nabíjení neutratíte ani korunu! Nemožné? Naopak. Vcelku prosté...Vyvinuli jsme speciální nabíjecí systém určený přímo pro elektromobily elBlesk s využitím fotovoltaiky. Tím je zajištěna energie pro každodenní ježdění bez nutnosti investování jediné koruny do nabíjení a také nulové emise CO2 vzniklé nabíjením. Zkrátka nabíjíte více než 20 let zadarmo a navíc jízdou nevytváříte emise. Zní to perfektně? Jdeme ještě dále... Za každý elektromobil elBlesk, který na silnicích přibude vysadíme 20 nových stromů. Vzrostlý strom za 1 rok spotřebuje 10-20 kg CO2. [1] Dvacet stromů tedy dokáže spotřebovat až 400 kg CO2. To je mnohem více, než elBlesk vyprodukuje brzděním, otěrem pneumatik atd. Dá se tedy říci, že jízda elBleskem není jen CO2 neutrální, ale emise dokonce spotřebovává :-) A cena? Teď vám určitě blesklo hlavou, že to bude velmi drahé. Ne. Díky vysoké efektivitě a nízké spotřebě stačí na jízdu elektromobilů elBlesk mnohem méně energie než u velkých vozů. V tabulce jsou shrnuty výkony fotovoltaiky, počet ujetých kilometrů čistě na sluneční energii a kolik ušetříte za benzín. V neposlední řadě je ukázáno, kolik kg CO2 je ušetřeno oproti klasickému vozu a počet stromů, který je potřeba na zlikvidování tohoto množství za 1 rok. Za stejnou dobu (1 rok) se vaše investice do projektu elBlesk ZEMI vrátí.

*Hodnoty použité pro výpočet: Cena 1 kWh elektřiny: 5 Kč/kWh, dojezd na jedno nabití 70 km, spotřeba vozu se spalovacím motorem 8 litrů, cena 1 litru paliva 32,50 Kč

Jeden příklad za všechny...

Pro vysvětlení vezmeme první řádek tabulky. Při instalaci fotovoltaiky o výkonu 640 Wp za cenu 19.970 Kč vč. DPH ušetříte za elektřinu na nabíjení vašeho elBlesku za rok 3200 Kč. Na elektřinu z fotovoltaiky ujedete za rok zhruba 15.000 km. U standardního vozu se spalovacím motorem jsou náklady na pohonné hmoty na ujetí 15.000 km téměř 40.000 Kč. To znamená, že při přechodu ze spalovacího vozu na elBlesk s fotovoltaickým nabíjením máte investici do fotovoltaického nabíjení do roka bez problémů zpět.

Teď už chápete, proč je elBlesk skutečně bouře v dopravě?

 

 

 

 

 

 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
Členství v Klastru Česká peleta

Jsme členy Klastru Česká peleta, národní asociace, kde jsou sdruženi všichni ti, kteří mají v České republice co do činění s dřevěnými palivy.

 

Možnost dopravy

Brikety a pelety Vám dovezeme až domů nákladním automobilem s hydraulickým čelem a elektrickým paletovým vozíkem.

Kontakty
thomas-obchod
(Po-Pá, 8-12, 13-16 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz